2021-06-18     Elżbiety, Marka, Pauli     "Nie zapomnij: czlowiek potrzebuje naprawdę bardzo niewiele, aby być w życiu szczęśliwym". Marek Aureliusz    

AKTUALNOŚCI

 • Biblioteka przyjazna seniorom2020-07-06

  Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Koszycach posiada w swojej ofercie książki dla osób słabowidzących.

  Wielkie Litery to nowe wydania książek ze specjalną czcionką, składem i kontrastem, które chronią wzrok i ułatwiają czytanie osobom słabowidzącym (m.in. seniorom i uczniom z wadami wzroku). Tą serią wydawniczą chcemy dotrzeć do osób zmagających się z lekturą. Wielkie Litery gwarantują komfort czytania osobom słabowidzącym i niwelują bariery w dostępie do książki. Czytanie jest wygodniejsze, a przejrzysty skład nie nadwyręża wzroku czytelnika.

  więcej...
 • Śpiewająca Biblioteka2019-11-29

  29 listopada w Centrum Oświatowym w Koszycach odbyło się spotkanie autorskie z Edytą Zarębską - pisarką i ilustratorką. Laureatką konkursu literackiego im. Astrid Lindgren, która zadebiutowała własnoręcznie ilustrowaną bajką pt. ,,Opowieści babci Gruni”.

  więcej...
 • Spotkanie autorskie z Janem Chruślińskim2019-10-18

  18 października w Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha w Koszycach odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem, publicystą , historykiem, emerytowanym pułkownikiem Wojska Polskiego, Janem Chruślińskim.

  więcej...
 • Dotacja na zakup nowości wydawniczych2018-12-21

  Ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" - Gminna Biblioteka Publiczna w Koszycach otrzymała dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych w 2018 r. w wysokości 3800 zł. Operatorem programu jest Biblioteka Narodowa.

  więcej...
 • Narodowe Czytanie 20182018-09-10

  Gmina Koszyce wraz z Gminną Biblioteką Publiczną i Biblioteką Szkolną włączyły się do 7 edycji ogólnopolskiej akcji promującej klasykę literatury polskiej – Narodowe Czytanie. Spotkaliśmy się 8 września w Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha na wspólnym czytaniu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

  więcej...

Strona internetowa została sfinansowana ze środków Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.