Pora na autora czyli spotkanie autorskie z Maurycym Polaskim

Dnia 19 kwietnia 2023 r. odbyły się zajęcia edukacyjne czyli warsztaty językowe dla uczniów klas 0-3 Szkoły Podstawowej w Centrum Oświatowym w Koszycach, które prowadził aktor, znany artysta kabaretowy, autor tekstów piosenek, książek dla najmłodszych i entuzjasta poprawnej polszczyzny, współzałożyciel Kabaretu pod Wyrwigroszem Maurycy Polaski.

W trakcie spotkania mówił w jaki sposób poprawnie wymawiać głoski, co to są homonimy i jak unikać popularnych błędów gramatycznych. Nie zabrakło ćwiczeń językowych, zabaw słownych i potyczek dykcyjnych. Nawiązał do swojego warsztatu pisarskiego i korzyści jakie płyną z czytania książek. W swoim wystąpieniu nasz gość szczególny nacisk położył na poprawność języka.

Maurycy jest autorem edukacyjnych książek dla dzieci o poprawności językowej oraz bajek zakończonych morałem, w tym przypadku przysłowiem, porzekadłem. W przygotowaniu kolejna książka dla dzieci, o uroczym Jeżyku Mąciwodzie i jego niezwykłych perypetiach, bo niełatwo być innym. Napisał m.in. dla najmłodszych „Wierszyki na giętkie języki”, „Żabki i żabki czyli słowne pułapki”, „Corrida językowa czyli 10 byków głównych”.

Maurycy Polaski to nie tylko książki dla dzieci to również książki dla dorosłych, które powstały podczas pandemii. Ten trudny i burzliwy czas został zapisany w dwóch książkach „Moje Małe Pandemonium” i „Dzień dobry Kochanemu Państwu”. Ilustracje Henryk Sawka. Od trzech lat codziennie o 8.00 rano na swoim kanale You Tube i FB publikuje swój mini satyryczny program „Mój Przekaz Dnia”.

Spotkanie okraszone było dużą dawką humoru. Dzieci wykazały się ogromną znajomością języka polskiego co nasz gość przyjął z wielkim zadowoleniem. Gratulujemy wszystkim dzieciom i ich nauczycielom.

Organizatorami spotkania były Biblioteka Szkolna w Centrum Oświatowym i Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna.