2018-12-16     Albiny, Sebastiana, Zdzisławy        

„Witajcie w naszej bajce” czyli teatrzyk w bibliotece

17 maja do Centrum Oświatowego w Koszycach zawitali artyści z Teatru EDU-ARTIS z Krakowa z teatrzykiem edukacyjnym „Witajcie w naszej bajce”.

 

Spektakl interaktywny „Witajcie w naszej bajce” obejrzeli uczniowie klas 0-3 szkoły podstawowej i przedszkolaki. Młodzi artyści teatru Edu-Artis zabrali nas do świata bajek, w którym wszystko się pomieszało. Kopciuszek nosił czerwony kapturek, a Jaś nie miał siostry. Pojawił się też samotny Tygrysek, który w lesie znalazł kalosz Kopciuszka. Dzieci wzięły udział w odczarowaniu bajki i układaniu jej na nowo, w czym pomagał sam Pan Kleks. W czasie spotkania angażowały się w pomoc postaciom z bajek. Dzięki wiedzy i zaangażowaniu uczestników każda postać wróciła do swojej bajki. Było gwarno, kolorowo i radośnie. Młodzi widzowie żywiołowo uczestniczyli w inscenizacji śpiewając i tańcząc przy tytułowej piosence z Akademii Pana Kleksa „Witajcie w naszej bajce”. Wielki bajkowy galimatias został poprzez zabawę uporządkowany.

 

Przedstawienie miało na celu zachęcenie dzieci do czytania oraz pokazanie jak ciekawie można spędzić czas z książką. Teatrzyk nawiązywał do „Akademii Pana Kleksa” Jana Brzechwy. Wykorzystano również wiersze „Na tapczanie siedzi leń”, „Zosia Samosia” oraz bajki „Kopciuszek, „Jaś i Małgosia”, „Czerwony Kapturek”.

 

Organizatorami spotkania były Gminna Biblioteka Publiczna i Biblioteka Szkolna.

 

 

Zdjęcia