2017-09-23     Bogusława, Liwiusza, Tekli     "Geniusz to nadprzyrodzona cnota pokory w dziedzinie myśli" - Simone Weil

Dotacja na zakup nowości wydawniczych

Ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" - Gminna Biblioteka Publiczna w Koszycach otrzymała dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych w 2016 r. w wysokości 3640 zł. Operatorem programu jest Biblioteka Narodowa.

Celem programu jest zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek publicznych poprzez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w ich zbiorach, wzrost dostępności książek, czasopism, multimediów, wydawnictw nutowych i kartograficznych w zbiorach bibliotek publicznych. Dzięki dofinansowaniu nasza Biblioteka wzbogaciła swoje zbiory o 137 woluminów. Pozyskane środki finansowe przeznaczono na zakup wydawnictw popularnonaukowych, lektur szkolnych, literatury pięknej dla dorosłych oraz literatury pięknej i popularnonaukowej dla dzieci i młodzieży.