2019-01-21     Agnieszki, Jarosława, Nory     "Nie ma gorszych ślepców od tych, którzy nie chcą widzieć" - Herbert George Wells    

Spotkanie z poezją Marzeny Sibigi

We wtorek 13 grudnia 2016 r. o godz. 11:45 miałam zaszczyt gościć w Centrum Oświatowym w Koszycach na zaproszenie Pana Wójta Gminy Koszyce Stanisława Rybaka, Gminnej Biblioteki Publicznej i Biblioteki Szkolnej w Centrum Oświatowym w Koszycach.

Celem spotkania było zaprezentowanie młodzieży gimnazjalnej mojego tomiku poezji noszącego tytuł „Z sensem przez życie” i zachęcenie jej do czytania oraz pisania, a także uwrażliwienie na piękno mowy ojczystej. Zbiór liryków zawartych w w/w tomie porusza wszystkie aspekty ludzkiego życia w otaczającej przyrodzie od egzystencjalizmu i przemijania po miłość i przyjaźń, podkreślając jednocześnie wielkość Boga jako Stwórcy wszechświata. Są to wartości bardzo ważne dla człowieka w każdym wieku, a tym bardziej dla młodzieży dopiero rozpoczynającej swoją drogę życiową.

 

W dużej szkolnej sali zebrali się więc tego dnia uczniowie drugich i trzecich klas gimnazjalnych, którzy z ogromnym skupieniem słuchali recytacji wybranych przeze mnie wierszy. Wokół roztaczał się nastrój powagi i zapanowała atmosfera wzajemnej życzliwości oraz szacunku dla twórczości. W takim niezwykle sprzyjającym klimacie recytować można było bez końca, zastanawiając się nad … sensem ludzkiego życia.

 

Niezapomniane wrażenie wywarło na mnie to niezwykłe spotkanie z koszyckimi gimnazjalistami, a w moim sercu pozostawiło ogromną wdzięczność dla organizatorów.

 

Dla takich chwil warto pisać!

 

Marzena Sibiga

 

Zdjęcia