2017-11-18     Klaudyny, Romana, Tomasza     "Prawdziwym schronieniem dla czlowieka jest drugi człowiek". Przysłowie irlandzkie

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

17 maja w Bibliotece Szkolnej w Centrum Oświatowym w Koszycach odbyło się spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską. Pani Renata jest znaną i cenioną autorką książek dla dzieci (m. in. „Opowiadań dla przedszkolaków”, „Opowiadań z piaskownicy”, „Nie ma nudnych dni”, „Szczęście śpi na lewym boku”). Jest również laureatką wielu prestiżowych nagród, a kilka Jej książek znajduje się na Złotej Liście Fundacji ABC „Cała Polska czyta dzieciom”.

W spotkaniu z pisarką wzięli udział uczniowie kl. 0-1.

Bohaterami książek Renaty Piątkowskiej są, co sama wielokrotnie podkreślała podczas spotkania, dzieci z dużym poczucie humoru i głową pełną zwariowanych pomysłów. Dzieci przeżywające ciekawe przygody, które mogą się zdarzyć w codziennym życiu każdemu dziecku i w każdej rodzinie.

Podczas spotkania autorka zaprezentowała kilka swoich najnowszych książek, a wśród nich „To się nie mieści w głowie” i „Zbój”. Opowiadania o koniach i konikach. Zdaniem pisarki świat widziany oczami dziecka jest sam w sobie niezwykły, a szczypta magii nikomu nie zaszkodzi.

Spotkanie było niezwykle udane. Z jednej strony to na pewno zasługa samej Pani Renaty Piątkowskiej, ale równie ważne było zainteresowanie i aktywność dzieci uczestniczących w spotkaniu. Na podkreślenie zasługuje także fakt, że Autorce towarzyszyła zawodowa lektorka Elżbieta Malwina Kożurno, która czytała fragmenty książek. Jej wspaniała interpretacja doskonale podkreślała humor opowiadań i była niewątpliwie dodatkową atrakcją spotkania. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Wzięło w nim udział ponad 50 dzieci.

Organizatorami spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna i Biblioteka Szkolna.