2017-09-23     Bogusława, Liwiusza, Tekli     "Geniusz to nadprzyrodzona cnota pokory w dziedzinie myśli" - Simone Weil

Festiwal teatralny "Gramy dla pokoju"

„Gramy dla pokoju”- pod takim hasłem 19 czerwca w proszowickim Centrum Kultury i Wypoczynku odbył się Festiwal Teatralny. Festiwal został zorganizowany w ramach projektu „Edukacja kulturowa społeczności małopolski poprzez cykl warsztatów artystycznych -PEACEPAINTING w Polsce i Norwegii”, ale tym razem młodzi artyści przedstawili swoje talenty na scenie.

W festiwalu wzięło udział 7 grup teatralnych , tematyka spektakli była różnorodna, dostarczyła widzom wielu wzruszeń, uśmiechu i emocji. Festiwalowi towarzyszyła wystawa prac malarskich oraz podsumowanie dotychczasowych przedsięwzięć realizowanych w ramach projektu. Festiwal był również kolejną okazją do spotkania w gronie przyjaciół, więc wspólnie świetnie się bawiliśmy. Koszycka grupa teatralna składała się z uczniów biorących udział w projekcie , ale również uczniów Centrum Oświatowego i Szkoły Muzycznej. Nasz spektakl pod tytułem „Pomaluj mój świat” opowiadał o wpływie sztuki na młodego człowieka, odkrywania świata, barw i kolorów dzięki muzyce i piosence.

Fragmenty widowiska możecie obejrzeć na „małym ekranie”- video-relacja- kliknij tutaj