2020-02-17     Donata, Gizeli, Łukasza     "Tylko łacząc się, odnajdujemy to, co nas dzieli". Stanisław Ignacy Witkiewicz    

„Link do Przyszłości” – spotkanie z Łukaszem Pieterem

Spotkanie było elementem projektu "Link do przyszłości. Młodzi, Internet, Kariera”. Jest to przedsięwzięcie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizowane dzięki wsparciu firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, objęte patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

 

„Interesujące, ciekawe, super” – tak brzmiały opinie uczestników spotkania z młodym profesjonalistą Panem Łukaszem Pieterem, które odbyło się 23 marca 2015 r. w Centrum Oświatowym w Koszycach. Organizatorami spotkania były Gminna Biblioteka Publiczna i Biblioteka Szkolna w Centrum Oświatowym w Koszycach.

 

Gdzie się uczyć? Co studiować, aby w przyszłości mieć nie tylko pracę, ale i satysfakcję z tego, co się robi? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z planowaniem swojej kariery zawodowej szukali koszyccy gimnazjaliści.

 

W spotkaniu wzięło udział 56 uczniów klas III Gimnazjum w Koszycach. Uczestnicy dowiedzieli się dlaczego ważne jest planowanie swojej pracy zawodowej, wspólnie rozmawiali o nowych zawodach i zastanawiali się, które z nich są najbardziej przyszłościowe. Jakie zawody obecnie najbardziej narażone są na bezrobocie i czy wyższe wykształcenie zwiększa szanse na zatrudnienie.

 

Podczas spotkania uczniowie z Gimnazjum dowiedzieli się, jaka była droga do sukcesu „młodego profesjonalisty”, jak wygląda jego dzień pracy i jaką rolę w jego zawodzie odgrywają nowe technologie.

 

Nasz gość podzielił się również wiedzą na temat serwisów internetowych, które oferują dostęp do muzyki, m.in. www.deezer.com czy: www.damycimuzyke.pl

 

Spotkanie z młodym profesjonalistą Łukaszem Pieterem, dziennikarzem muzycznym, dyrektorem muzycznym Radia Zet Gold miało w szczególny sposób zainspirować młodzież do planowania swojej przyszłości zawodowej. Łukasz Pieter jest jednym z 30 młodych profesjonalistów, którzy w całej Polsce odwiedzają biblioteki, szkoły i domy kultury. To młodzi ludzie mający ciekawą, przyszłościową pracę związaną z nowoczesnymi technologiami. Wszystkich łączy charyzma, pasja i ważne doświadczenia zawodowe, mogące być inspiracją dla młodzieży.

 

Pan Łukasz Pieter przekonywał uczestników spotkania do tego, że już teraz warto postawić pierwszy krok aby przybliżyć się do realizacji swoich marzeń. Podczas spotkania pojawiło się wiele pytań, które dotyczyły pracy w radiu, koncertów, spotkań z wykonawcami oraz przeprowadzania wywiadów.

 

A to fragment wypowiedzi naszego gościa:

 

„W Radiu zakochałem się już jako siedmiolatek, ale bliższą znajomość nawiązaliśmy dopiero na początku liceum. Szybko okazało się, że to zauroczenie totalne, które trwa nieprzerwanie po dziś dzień. W radiu robiłem chyba wszystko. Najbardziej cieszy mnie jednak zajmowanie się muzyką. Lubię Phila Collinsa, Joe Cockera, Bryana Adamsa i wielu innych artystów, których codziennie możecie słuchać w Radiu Zet Gold. Największą sympatią darzę jednak The Beatles. Polski koncert Paula McCartneya był spełnieniem moich najskrytszych marzeń. Oprócz muzyki przepadam za słodyczami. Do sernika z brzoskwiniami i jabłecznika mam słabość absolutną. Podobnie jak do squasha, który siłą rzeczy musi iść w parze z moim uwielbieniem dla łakoci.”

 

Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy.

 

Zdjęcia